Соревнования в память участника специальной военной операции Ильдуса Валишина.

В Федоровском районе в селе Бала-Четырман прошёл турнир по национальной борьбе куреш. Соревнования провели в память участника специальной военной операции Ильдуса Валишина.✨
За победу поборолись спортсмены из Миякинского района, а также села Федоровка. Мероприятие такого формата станет ежегодным. По итогам турнира на пьедестале почёта оказался Амир Ахияров, на втором месте Даниил Багаутдинов, тройку замкнул Инсаф Гатин.

Федоровка районы Бала Сытырман мәктәбендә махсус хәрби операция яугиры Илдус Вәлишин иҫтәлегенә милли көрәш буйынса турнир уҙғарылды.

Ярыш былтыр яҙғыһын махсус хәрби операцияла батырҙарса һәләк булған геройҙың тыуған көнөндә ойошторолдо. Унда Федоровка һәм күрше Миәкә райондарының йәш спортсылары көс һынашты. Ярыш һөҙөмтәләре буйынса иң көслөләр бер нисә йәш категорияһында билдәләнде.
Еңеүселәргә миҙалдар, сертификаттар һәм ҡиммәтле бүләктәр тапшырылды. Ойоштороусылар герой иҫтәлегенә беренселекте бынан ары йыл һайын уҙғарырға ниәтләй. Сараның йәш быуынды рухи-патриотик тәрбиәләүгә оло йоғонто яһаясағына ышаныс ҙур.