Вечер- памяти “Надежный щит своей страны.”

#Мывместе#Своихнебросаем#Деньпамяти#Хәтеркисәһе#ДеньЗащитниковОтечества.

23 февраля 2024 года в СДК села  Старый –Четырман прошел вечер- памяти “Надежный щит своей страны.”

23 февраля  праздник всех, кто с оружием в руках стоит на страже благополучия Родины, кто проявил мужество и героизм, защищая ее свободу и независимость. Наши земляки и сегодня с честью исполняют свой воинский и гражданский долг в рядах вооруженных сил России, участвуют в проведении СВО. На вечер пригласили родителей, родных и односельчан мобилизованного Ильдуса Рамазановича Валишина, который погиб 22 апреля 2023 года в ходе проведения специальной военной операции.

Ильдус Рамазанович Валишин посмертно награжден Орденом Мужества и Орденом М. Шаймуратова.

Ватанды һаклаусылар көнөндә Оло Сытырман ауылы мәзәниәт йортонда “Тыуған илемдең тоғро һалдаты” тип исемләнгән Хәтер кисәһе булып үтте. Уны без махсус хәрби операцияла нацистарға каршы көрәштә батырзарса һәләк булған, “Батырлык ” һәм “Шайморатов” Ордендарына лайык булған Илдус Рамазан улы Вәлишинға арнанык.
Илдус, ағаһы Илдар менән, Рамазан һәм Фәнисә Вәлишиндарзың татыу ғаиләһендә үсә.Мәктәпте тамамлағандан һуң, Салауат калаһында индустриаль колледж тамамлап кулына диплом ала.Тыуған ауылында оператор булып эшләй.Ул һәр вакыт эшһөйәрлеге, кешеләргә ярзамсыллығы менән башкаларзан айырылып тора.
2022 йылдың 17 октябрендә ул да ситтә калмай, һуғышка эләгә. Ә 2023 йылдың 22 апрелендә бөтә якындарын, ауылдаштарын, райондаштарын кара кайғыларға һалып һәләк булды…
Тыныс холокло, йөзөнән йылмайыу китмәгән, талантлы, кыйыу, әле йәшәргә лә өлгөрмәгән Батырыбыз, киләһе быуындарзы алға әйзәп, беззең йөрәктәрзә мәңге һакланыр!
⭐Күптән түгел Илдустың әсәһе Фәнисә Зиннәт кызына БР Королтайы депутаты Г.Ғ.Колһарина “Катын-кыз-Милләт әсәһе” мизалын тапшырзы.
Батыр, ғорурланырлык, һокланғыс ул үстергәнегез өсөн рәхмәт һезгә, Фәнисә һәм Рамазан Вәлишиндар!
Һеззең алдығызза, Батырыбыз Илдус алдында хөрмәт менән баш эйәбез!!!